Petek Temizliği, petek yıkama, kalorifer temizli, makine ile petek temizleme, petek temizliği makinesi, tek bir yerden makine ile petek ve kalorifer temizliği. Petek temizliği yaptırmak sizler için kazanç sağlamaktadır. Hem daha iyi ısınma hemde daha az fatura ile karşılaşırsınız ve kombi daha uzun ömürlü olur.

Petek Temizliği

Petek Temizliği

Kalorifer petekleri gidiş dönüş hattı olmak üzere bir giriş bir de çıkış vardır. Kalorifer peteklerinin su giriş çıkış hatları zamanla çamurumsu tortuyla kaplanır. Buda peteklerin verimli ısınmasını sağlar ve doğal olarak ısınmak için kombinin derecesini yükseltmek zorunda kalıyorsunuz. Bu durumda doğalgaz faturanızın daha yüksek meblağlara çıkmaktadır. Sadece bu sorunda kalmıyor birde kombinin ömrünü azaltmış oluyorsunuz ve sıklıkla arıza göstermeye başlıyor. Petek Temizliği yaptırmadıysanız hemen bizleri arayınız. Teknik Tesisat Kalorifer radyatör Temizliği İşlemleri.

Petek Temizliğini Nasıl Yapıyoruz

Teknik tesisat ustaları evinize geldiği andan itibaren güvenilir ve temiz hizmet anlayışı içerisindedir. Makine ile petek temizliğine başlıyoruz ilk önce kombiyi kapatıp  odalarda bulunan tüm peteklerin vanalarını kapatıyoruz. Sonra banyonuzda bulunan havlupen ve kalorifer peteğini söküyoruz ve makinemizde bulunan hortumları söktüğümüz yerde bulunan tesisat ağızlarına bağlıyoruz. Petek yıkama makinesinin pis su gider borusunu klozetin içine akacak şekilde sabitliyoruz ve makinemizin su deposuna şebeke suyunu dolduruyoruz petek yıkamaya hazırız. Mekanda bulunan petekleri tek tek temizleme başlıyoruz. Hangi peteği temizlemeye başladıysak o peteğin vanalarını açıyoruz çünkü petek temizleme işlemini tek tek yapıyoruz. Temizlediğimiz peteğin vanasını tekrar kapatıyoruz ve bu şekilde diğer odalarda tüm petekleri temizliyoruz. Temizleme işlemi bittikten sonra tüm petek vanalarını açıyoruz ve söktüğümüz peteği yerine montaj ediyoruz sonra kombinin su basıncını ayarlıyoruz ve kombinizi çalıştırıyoruz. Petek temizliğimiz bitmiştir verimli ısınmalar diliyoruz.

Petek Temizliğinin Faydaları Ve Kazançları

Peteklerin tıkanıp kalorifer suyunun dönüş yapmadığı için peteği değiştirmek zorunda kalmak. Petek temizleme yapılmadığı zaman kombinin gerektiğinden fazla çalışmakta olup bu durumda cihazın ömrünün kısalması ve sık sık arıza göstermeye başlaması. Ve son olarak ödediğiniz doğalgaz faturasının kabarık gelmesi petek temizleme yaptırmamaktan kaynaklanmaktadır. Petek temizleme yapılan mekanlarda daha az fatura ve kombi ve peteklerin daha uzun ömürlü kullanılması demektir. Teknik Tesisat kalorifer radyatör temizliği, petek yıkama, kalorifer temizliği.

Whatsapp Ara Tıkla Ara