Su Faturası Düşürme Yöntemleri her kesimin şikayetçi olduğu konulardan biride faturaların yüksek gelmesi tabi bunun bir kısmı bizlerin kullanımından kaynaklanır. Bunların bir kısmının önüne geçmek için sizlere bir kaç bilgi paylaşmak istiyoruz.

  • Suyunuzu köpürtün muslukların uçlarında perlatör olup olmadığına dikkat edin yoksa taktırın.
  • Klozetlerde 3/6 litre sifon kullanın. (3/6 litre iç takım)
  • Daire su girişlerine tazyik düşürücü taktırın. (Basınç düşürücü)
  • İmkanınız varsa fotoselli batarya kullanın.

Su Faturası Düşürme Yöntemleri

Bunların bir kısmını yaparken su tesisatçısından yardım almalısınız. Teknik servis istiyorsanız burayı tıklayın.

Su Faturası Düşürme Yöntemleri

Musluğunuzda bulunan perlatör eskimişse bunu kendinizde elinizle söküp yenisiyle değiştirebilirsiniz. Perlatör nasıl değiştirilir sizlere kısaca bahsetmek istiyorum. Perlatörler muslukların uç kısımlarında bulunur. Bunları sökmek ve yenisini takmak çok basittir. Bir elinizle musluğu tutun diğer elinizle musluğun ucundaki perlatörü sola doğru çevirin bu sayede perlatörü sökmüş olursunuz. Yenisini takmak istediğinizde yine aynı şekil pozisyon alıp bu sefer sağa doğru çeviriniz bu şekilde montajını yapmış olursunuz. Sıkarken çok zorlamanıza gerek yok.

Klozet iç takım değişimlerinde sıkıntılar doğabilir o yüzden daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için bir tesisat ustası çağırmanız da fayda var. Çünkü klozet modelleri farklı olduğu için iç takım montajları farklı yapılır. Bazı su tesisat ustaları bile montaj yaparken zorluklar yaşamaktadır. Bizleri arayın her model her marka sifon montajı yapmaktayız. Yaptığımız sifon değişimlerine 1 yıl garanti veriyoruz. (Gömme Klozet sifon değişimleri yapıyoruz.)

Tazyik düşürücü montajı ise tamamen su tesisatçıların yapabileceği bir işlemdir. Tazyik düşürücü ister siz temin edin isterseniz bizlerden temin edebilirsiniz. Her iki şekilde de montajını yaparız ister malzemeli ister sadece işçilik firmamız için sorun teşkil etmez. Bu işlem diğerlerine göre hem vakit alır hemde ustalık isteyen bir işlemdir. Su tesisatı demir, plastik veya çok ender olsa da bakır boru olabilir bizler için sorun olmaz her şekilde montaj yapmaktayız. Tazyik düşürücünün su tasarrufundan ziyade dahada çok faydaları vardır. Kesinlikle tazyik düşürücü yoksa  taktırmanız’da fayda vardır.

Fotoselli musluklar günümüzde daire içlerinde çok kullanılmamaktadır. Bu kullanılmaz anlamına gelmez isterseniz imkanınız varsa taktırılabilir. Su tasarrufunda çok faydası vardır. Kullanım olarak diğer modellere göre kolaydır. Sizlere Su Faturası Düşürme Yöntemleri bir kaç kalemde sıraladık bunları dikkate almanızı temenni ederiz. Teknik Su Tesisatçısı Ahmet Usta.

Whatsapp Ara Tıkla Ara